F.C.M. TÂRGOVIŞTE A REMIZAT CU RÂMNICU VÂLCEA, 1-1 !

Data: 7 mai 2012, 14:43

F.C.M. Târgovişte a întâlnit vinerea trecută pe teren propriu pe Oltichim Râmnicu Vâlcea.Acest meci s-a anunţat unul decisiv pentru echipa lui Ion Constantin , care, daca învingea, stătea mai liniştită şi era aproape scăpată de grijile retrogradării. Din păcate, băieţii  lui Ion Constantin n-au reuşit decât un egal.scor 1-1. Nania în minutul 1 a fost la un pas de autogol dar  a intervenit la timp portarul Vlădoi. Acelaşi Vlădoi s-a opus apoi salvator la sutul expediat de Petculescu. Zidaroiu (7) si Letu (8) au fost aproape de a deschide scorul. Jocul s-a domoliti .În minutul  42 am asistat la o lovitură de teatru. La o fază care nu anunţa nimic deosebit, apărarea dâmboviţeană nu s-a sincronizat, Zegheru n-a retinut balonul si pe faza, Danutel a trimis balonul în poartă  0-1.În minutul 44 un jucător vâlcean s-a accidentat în urma unui duel aerian şi a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale cu ambulanţa.Acest lucru nu a influenţat cu nimic jocul . In repriza secundă băieţii de la F.C.M. Târgovişte reiau atacurile, dar nu marchează,ratări pe bandă rulantă. Apărarea vâlceana a blocat numeroasele faze primejdioase. In minnutul 87 , A. Filip l-a deschis cu o diagonala de 35 m pe Petculescu, a urmat centrarea si golul marcat cu capul de Tanase, care a adus egalarea, 1-1. O victorie a Municipalului era necesară şi o ferea de grijile retrogradării. Cel puţin o victorie trebuie să mai obţină F.C.M. Târgovişte pentru a se salva de frigurile retrogadării.