FCM Târgovişte – CS Minerul Motru, LIVE TEXT

Data: 24 aprilie 2012, 8:45

F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 23-a pe Minerul Motru. Meciul va avea loc pe stadionul Academiei din Şotânga şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, marţi 24-04-2012 ora 17:00.Înregistrarea video a acestei partide va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, miercuri 25-04-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE.

REPRIZA II

90’+ 5′- Final de meci

90′-Stoienac vede  cartonaş galben şi 5 minute de prelungire

88′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Motru,scor 0-2

86′-Gol,Răducă a dublat scorul pentru Motru ,F.C.M.Târgovişte- Motru,0-2 şi un jucător  oltean Dicu  a primit cartonaş galben şi implicit roşu pentru că mai avea un galben

83′-Fază periculoasă la poarta lui Bărboiu

81′-Iese Lungu şi intră Stoienac

80′-Oltenii sunt însoţiţi de mini galerie

75′-Penescu execută o lovitură liberă directă şi l-a pus în dificultate pe portarul oltean

73′-Intră Mânzatu şi iese Ceauşu

72′-Out  de poartă ,oltenii repun balonul în joc

70′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Motru,scor 0-1

68′-Leţu face un fault şi este imediat atenţionat de central

66′-Lovitură liberă directă executată de Petculescu ,respinge Nuieleanu şi recuperează Boroş

63′-Răducă îl faultează pe Armando Mihai şi târgoviştenii repun balonul în joc

61′-Schimbare la târgovişteni ,iese Zidăroiu şi intră Matei

58′-Leţu şi el singur cu portarul pierde mingea o recuperează Boroş  şi şutează dar peste transversală

57′-Dragnea ratează o nouă ocazie de a egala pe olteni

54′-Fază periculoasă la poarta lui Bărboiu  însă acesta a intervenit la timp

52′-Lovitură liberă executată de Petculescu

50′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Motru,scor 0-1

49′-Centralul a închis ochii la un penalty destul de clar pentru F.C.M. Târgovişte

47′-Vedem şi două schimbări la F.C.M. Târgovişte,au ieşit Popescu şi Grigore şi au intrat Dragnea şi Enescu

46 ‘-A început repriza secundă

REPRIZA I

45’+1′-Final de repăriză

45′-1 minut de prelungiri,Penescu a şutat puternic pe mijlocul porţii şi este corner

44′-Lovitură liberă directă pentru Motru

42′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Motru,scor 0-1

41′-Gol,lovitură de la 11 metri executată de Răducă

40′-Ceuşu simulează un fault în careul de 16 metri şi centralul nu stă pe gânduri şi acordă penalty după ce Bărboiu primeşte galben

39′-Alexandru Bărboiu degajează balonul îl preia Petculescu însă oltenii încearcă să răcupereze

36′-Din nou lovitură liberă indirectă pentru Motru dar mingea părăseşte terenul

33′-Motru repune balonul în joc

31′-Lovitură liberă directă executată de Ceauşu

28′-Grigore a ratat o şansă mare de a deschide scorul însă portarul Moiş a intervenit la timp

27′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Motru,scor 0-0

25′-Un henţ ,Zidăriu repune mingea în joc dar un jucător de la Motru recuperează balonul

22′-Grigore este faultat destul de serios şi Nueleanu şi este lovitură liberă directă pentru Târgovişte

18′-O bună oportunitate pentru târgovişteni de a deschide scorul A.Filip execută o lovitură liberă directă dar balonul trece la o palmă de transversală

16′-Ciauşu execută o lovitură liberă directă însă mingea este trimisă în afară şi oltenii repun din nou mingea în joc

11′-Petrovici vede cartonaşul gal ben pentru un fault

9′-Pericol la poarta lui Bărboiu însă acesta a intervenit la timp

7′-Leţu vede cartonaş galben pentru fault şi Motru execută lovitură liberă directă de la 35 de metri

6′-Din nou lovitură liberă directă pentru Motru dar balonul iese in afara dreptunghiului  verde

4′-Lovitură liberă directă pentru Motru ,însă un jucător oltean este surprin în poziţie afară din joc şi este lovitură liberă indirectă pentru F.C.M. Târgovişte

3′-Petculescu le dă ceva frisoane  oltenilor ,însă Nuieleanu intervine salvator