F.C.M Târgovişte a învins pe Gaz Metan Mediaş!

Data: 17 aprilie 2012, 16:16

În Vinerea Mare,Vinerea Patimilor,zi sfântă F.C.M. Târgovişte a jucat pe teren propriu cu Gaz Metan II Mediaş.Partida s-a încheiat cu o victorie muncită de dâmboviţeni ,scor final 2-1.Dâmboviţenii şi-au luat revanşa pentru meciul din tur când ardelenii i-au învins .Încă din primele minute joc băieţii de la F.C.M. Târgovişte şi-au arătat dorinţa de victorie.A.Filip a ratat în minutul 2 şansa de a deschide scorul.În minutul 16 Petculescu a centrat iar Grigore a şutat puternic în poarta lui Gurincu.Pe tabela de marcaj ,F.C.M Târgovişte conducea cu 1-0.Atacurile celor de la F.C.M. Târgovişte au continuat pe bandă rulantă dar şi ratările.La pauză, F.C.M. Târgovişte conducea cu 1-0.În repriza secundă,băieţii lui Remus Gîlmencea au intrat pe teren şi mai motivaţi.În minutul 49 ,Zidăroiu a urcat în atac ,a centrat ,Cândea a respins şi a preluat Petculescu care a trimis balonul în poarta lui Gurinncu,scor 2-0.Jocul s-a mai înmuiat ţi în minutul 84,ardelenii i-au prins pe picior greşit pe dâmboviţeni şi au punctat pentru scorul de 2-1.Zegheru nu prea a fost deranjat.Vinerea aceasta,F.C.M. Târgovişte joacă în deplasare la Clinceni cu Metaloglobus.