Jiul Rovinari – FCM Târgovişte, LIVE TEXT

Data: 5 aprilie 2012, 8:54

F.C.M. Târgovişte se deplasează  în etapa a 20-a la Jiul Rovinari. Meciul va avea loc pe stadionul Tineretului din Rovinari şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, vineri 06-04-2012 ora 17:00.Înregistrarea video a acestei partide va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, sâmbătă 07-04-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE.

REPRIZA II

90′-Final de  meci

88′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 3-1

86′-Petculescu este înlocuit cu Tănase

85′-Ecovici a şutat  periculos la poarta lui Radu Zegheru

83′-Nu înţeleg ce se întâmplă cu cei de la F.C.M. Târgovişte,parcă nu mai sut pe teren,în  această repriză nu au jucat mai nimic,altfel s-ar fi văzut pe tabela de marcaj

80′-Cei de la Rovinari au trecut pe lângă o nouă ocazie de a puncta,cu poarta   goală

78′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 3-1

76′-Gol,Jiul a tripal scorul,3-1,apărarea  târgoviştenilor  a fost făcută praf

75′- Jocul  s-a calmat iar jucătorii de la Jiul au început să tragă de timp cerşind faulturi

73′-Margine pentru Jiul recuperează balonul Cernea

67′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 2-1

65′-Se efectuează o nouă schimbare la Jiul

63’Corner  executat de Grigore ,dar portarul gorjean respinge balonul

62′-Stanciu vede caronaş galben

60′-Schimbare la Jiul,iese Mondescu şi intră Şoşoi

59′-Fault asupra lui Tudorache şi gorjenii repun balonul în joc,Grigore intervine la timp

54′-Iliescu vede şi el cartonaş galben  şi este lovitură liberă directă pentru Jiul

52′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 2-1

50′-Penescu vede caronaş galben după ce l-a faultat inutil pe Stanciu

49′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru însă acesta intervine la timp

48′-Corner pentru Târgovişte ,dar respinge portarul gorjean

47′-S-au făcut trei schimbări la F.C.M.Târgovişte,au ieşit Boroş,Enescu şi Mădăran şi au intrat Cernea,Grigore şi Bogdan  Matei

46  ‘-A început repriza secundă

REPRIZA I

45’+1′-Final de repriză

45′-1 minut  prelungiri

44′-Lovitură  liberă  pentru  Jiul dar respinge Iliescu

40′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 2-1

39′-Lovitură liberă directă de la 18 metri executată  de Marius Penescu dar balonul loveşte zidul

37′-Fotescu vede şi el cartonaşul roşu pentru simularea unui penalty

36′-Enescu vede cartonaşul galben pentru un faul

33′-Târgoviştenii parcă şi-au pierdut energia cu care au început ,se joacă mai mult la mijlocul terenului

30′-Un jucător de la Jiul vede galben după un fault destul de grav asupra lui Dragnea,Petculescu execută lovitură liberă directă iar balonul poposeşte în braţele portarului gorjean

27′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 2-1

24′-GOL,Popescu a dublat scorul  pentru Jiul Rovinari,scor 2-1

22′-Jiul Rovinari -F.C.M. Târgovişte,scor 1-1

20′-GOL,Iliescu comite un fault şi Stoian execută o lovitură liberă directă  de la 18 metri şi mingea a intrat în poarta lui Zegheru

19′-Tudorache şutează puternic spre poarta lui Zegheru însă respinge la timp Iliescu

17′-Cei de la Jiul Rovinari nu au avut nicio ocazie de a se apropia de poarta lui Zegheru,apărarea funcţionează  foarte bine

15′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 0-1

13′-Radu Zegheru repune balonul în joc însă un jucător de la jiul respinge balonul în afara terenului

11’-Penescu preia o centrare de la Zidăroiu şi ratează şansa de a dubla scorul la o distanţă de doar 7 metri în faţa porţii,mingea lovind bara

8 ‘- Din nou lovitură liberă directă de la 18 metri executată de Stanciu,mingea loveste zidul după care este recuperată de Radu Zegheru

5′-Lovitură liberă directă pentru cei de la Jiu este executată de Popescu însă Iliescu respinge balonul

4′-Jiul Rovinari-F.C.M. Târgovişte,scor 0-1

3′-GOL,Dragnea este faultat  şi este penalty,Petculescu execută lovitura de la 11 metri şi deschide scorul

2′-Târgoviştenii pe contra atac însă Dragnea pierde balonul