FCM Târgovişte – Prometeu Craiova, LIVE TEXT

Data: 2 aprilie 2012, 15:49

ETAPĂ INTERMEDIARĂ. F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 19-a pe Prometeu Craiova. Meciul va avea loc pe stadionul Academiei din Şotânga şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, marţi 03-04-2012 ora 17:00.Înregistrarea video a acestei partide va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, miercuri 04-04-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE.

REPRIZA II

90’+3′-Final de meci

90’+1′-Ocazie mare de a tripla scorul,Zidăroiu a centrat iar Grigore a ratat

90′-3 minute de prelungire

89′-F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 2-0

88′-Matei l-a faultat pe Gaie şi Sandu repune balonul în joc

87′-Dinu vede cartonaş galben pentru fault

85′-F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 2-0

84′ -Din nou pericolul a trecut pe lângă poarta lui Radu Zegheru

80′-Pericol la poarta lui Zegheru,Bălă a ratat cu poarta goală

77′-Intră Leţu şi iese Boroş

76′-Margine pentru târgovişteni repune balonul în joc Mădăran

74′-F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 2-0

72′-Lovitură liberă indirectă executată de Iliescu

70′-Grigore trece şi el pe lângă şansa de tripla scorul

68′-Iese Stamin şi intră Ghiţă

67′-Diţă vede cartonaş galben pentru fault asupra lui Enescu

65′-F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 2-0

64′-Corner executat la prima bară de Grigore dar nu este nimeni la primire

62′-Schimbări la târgovişteni ,au ieşit Petculescu şi A.Filip şi au intrat Grigore şi Matei

61′-Gaie şutează puternic peste transversală

60′-Lovitură liberă directă executată de olteni dar Zegheru a intervenit la timp

58′-Dragnea a trecut pe lângă ocazia de a tripla scorul însă a ratat portarul suflândui balonul

57′-Enescu vede cartonaş galben pentru proteste

55′-Penescu şutează puternic la poarta lui Băluţă care intervine la timp

52′-Lovitură liberă directă executată  de Petculescu dar resping oltenii

50′-F.C.M .Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 2-0

48′-Corner executat de A.Filip  dar balonul este respins

47′-Vedem două schimbări în efectivul oltenilor au ieşit Puchiu şi Preduţ şi au intrat Ştoiu şi Gaie

46′-A început repriza secundă

REPRIZA I

45’+1′-Final de repriză

45′-1 minut de prelungiri

43′- F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 2-0

41′-GOOOL,Zidăroiu a centrat  şi Enescu a preluat cu capul iar balonul a intrat în poarta lui Băluţă

39′- F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 1-0

37′-GOOOL,Petculescu centrază ,Zidăroiu şutează puternic şi îl răpune pe portarul Băluţă

36′-Margine pentru Prometeu Craiova

34′-Lovitură liberă directă executată de Petculescu  dar mingea este respinsă în corner

33′- F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 0-0

32′-Schimbare şi la F.C.M. Târgovişte ,a ieşit Tănase şi a intrat Dragnea

30′-Schimbare la Prometeu iese Stamin şi intră Creţu

28′-Lovitură liberă executată de A.Filip dar balonul loveşte zidul

26′-Tănase trece şi el pe lângă o şansă de a deschide scorul ,însă a şutat pe lângă poartă

24 ‘-Ocazie mare de a deschide scorul pentru F.C.M. Târgovişte,A.Filip şutează din întoarcere doar la o palmă de poartă

23′-Petculescu vede cartonaş galben pentru proteste

21′- F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 0-0

19′-Petculescu este faultat şi este lovitură liberă directă pentru F.C.M. Târgovişte

17′-Corner pentru olteni executat de Enache  dar balonul este reţinut de Radu Zegheru

16′-Lovitură de colţ pentru Prometeu Craiova dar intervine la timp Zegheru

13′-Bălă le dă frisoane dâmboviţenilor când scapă singur spre poarta lui Zegheru însă acesta a sutat peste bara transversală

12′- F.C.M. Târgovişte-Prometeu Craiova,scor 0-0

10′-Petculescu execută o lovitură liberă directă şi îl pune în dificultate pe portarul Băluţă care a intervenit la timp

9′-Oltenii sunt în atac dar Bălă şutează în afara terenului

7′-Lovitură liberă indirectă pentru craioveni

6′-Corner pentru F.C.M. Târgovişte  şi este executat de A.Filip a preluat cu capul Iliescu dar balonul trece pe lângă poartă

4′-F.C.M. Târgovişte repune balonul în joc după ce un jucător de la Prometeu o dă afară

2′-Enescu este lansat într-un  atac însă este oprit  de un jucător de la Prometeu Craiova