FC GIROM Albota – SC FCM Târgovişte. LIVE TEXT

Data: 29 martie 2012, 8:36

F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 18-a  pe Girom Albota.Meciul va avea loc pe stadionul Central din Albota şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, vineri 30-03-2012 ora 15:00.Înregistrarea video a acestei partide  va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, sâmbătă 31-03-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE

REPRIZA II

90’-3’- Final de meci

90’-1’- Jucatorii argeseni devin din ce in ce mai agresivi,faulteaza

90’-3 minute de prelungire

88’- Girom Albota- F.C.M. Targoviste scor 0-0

86’- Armando Mihai vede cartonas galben pentru fault  si totodata vedem si o interventie spectaculoasa a  portarului targovistean

85’- Targovistenii s-au jucat cu ocaziile in acest meci,in timp ce argesenii nu prea au reusit sa ajunga la poarta lui Zegheru

83’- Girom Albota-F.C.M. Targoviste,scor 0-0

81’- Din nou ocazie mare pentru targovisteni de a deschide scorul insa poartarul a intervenit salvator

78’- Lovitura libera indirecta pentru targoisteni

76’- Pahontu este accidentat ;I este totodata schimbat cu Razvan Boros

75’- Un jucator argeseanedecartonas galben pentru fault

73’- Girom Albota-F.C.M. Targoviste ,scor 0-0

72’-Petculescu executa o loitura libera directa dar balonul loveste zidul si mingea iese in corner

70’- Corner  executat de Petculescu  scurt preia Dragnea dar portarul argesean respinge

67’- A iesit Zidaroiu si a intrat Onea

65’- Petculescu paseaza lui Dragnea dar acesta intarzie sa apara la primire si din nuo targovistenii trec pe langa sansa de a deschide scorul

64’-Stan este inlocuit cu Paraschivescu

62’-Stan vede cartonos galben pentru fsault

60’-Argesenii incearca sa atace poarta lui Zegheru dar nu reusesc

56’-Se fac scimbarila F.C.M. Targoviste,au iesit A.Filip si Grigore si au intrat Dragnea si Penescuu

53’- Galan este faultat si este lovitura libera directa pentru argeseni

50’-Girom Albota-F.C.M.Targoiste,scor 0-0

47’-Un jucator dela Giromeste surprins in pozitie afara din joc

46’- A inceput repriza secunda

REPRIZA I

45’-Final de repriza

40’- Enescu singur cu portarul dar suteaza pe langa poarta si balonul iese in corner

37’-Girom Albota –F.C.M. Targoviste ,scor 0-0

35’- Sut puernic la poarta targovistenilor a respins Zegheru dar un jucator argesean suteaza din nou iar Armando Mihai respinge mingea in corner

32’-Targovistenii au atacat continu dar fara rezultat in schimb argesenii cu greu au ajuns in jumatatea adversa

29’-Argesenii au trecut  pe langa deschiderea scorului insa Gaman a ratat aceasta ocazie

28’-A.Filip este faultat si este lovitura libera directa pentru targovisteni dar balonul paraseste terenul

26’-Girom Albota-F.C.M. Targoviste,scor 0-0

22’-Argesenii beneficiaza de o lovitura libera de la 18 metri care este respinsa de Radu Zegheru

20’-Din nou cei dela F.C.M.Targoviste au sansa de deschide scorul insa portarul intervine si de aceasta data

17’-Ocazie mare pentru F.C.M. Targoviste de a deschide scorul,o centrare a lui Armando Mihai cu capul l-a pus in dificultate pe portarul argesean

14’-Corner pentru F.C.M. Targoviste,dar respinge balonul in afara terenului portarul argesean

11’-O faza periculoasa la poarta argesenilor,Petculescu este singur cu mingea dar portarul argesean iese si respinge balonul in afara terenului

9’-Grigore da ceva emotii portarului argesean,sutand puternic la poarta

8’-Argesenii incearca sa atace poarta lui Zegheru,insa dambovitenii se apara temeinic

6’-Cele doua echipe se tatoneaza

3’-Faza periculoasa la poarta lui Zegheru