F.C.M. Târgovişte învinsă de Ghecon Lăpusata, scor 0-1!

Data: 26 martie 2012, 11:56

F.C.M. Târgovişte a debutat ciu stângul în returul Campionatului Ligii a III-a 2011-2012. După două meciuri jucate , F.C.M. Târgovişte  a suferit două înfrângeri în sezonul de primăvară şi este  în cădere liberă. A ajuns la -5 la adevar. Cu F.C.M. Târgovişte a pierdut vinerea trecută acasă în faţa unei echipe aflată în subsolul clasamentului Ghecon Lăpuşata cu scorul de 0-1.În prima repriză putem spune că cei de la F.C.M. Târgovişte  au mai dominat jocul ,având câteva ocazii de a deschide scorul însă portarul DOLJEAN A FOST GREU DE RĂPUS.În repriza a doua cei de la Ghecon Lăpuşata au dominat jocul şi asta s-a putut vedea prin rezultat.În ultimele minute de joc Ghecon Lăpuşata a înscris şi a plecat victorioasă de la Şotânga,scorul a fost de 1-0 în favoarea doljenilor.În minutul 84,Relea a deschis scorul la o fază unde portarul Zegheru a intervenit însă fundajii Armando Mihai şi Pahonţu parcă nu au existat în teren.Antrenorul de la Lăpuşata ne-a declarat că se aştepta să plece cu trei puncte de la Şotâmga pentru că a avut ocazia la Târgu Jiu să vadă jocul modest al celor de la F.C.M. Târgovişte:”Am fost şi am urmărit echipa din Târgovişte la meciul cu Pandurii şi venisem special pentru cele trei puncte .Am considerat că este o echipă pe care noi putem să o depăşim iar noi suntem într-o situaţie critic cu punctele  din clasament .Sunt mulţumit de cum s-a prezentat echipa pe care am preluat-o cu două săptămâni înainte de retur .Am venit cu gândul să salvez echipa de la retrogradare ” a declarat Dragoş Bon,antrenor Ghecon Lăpuşata.Oficialii de la F.C.M. Târgovişte nu prea au avut multe de comentat:”Nu au intrat în vârf de formă,nu-mi explic cum au pierdut acest meci iar antrenorul are o sarcină să ştie ce s-a întâmplat ”a declarat Ghiorghi Zotic.În exclusivitate pentru Partener tv ,antrenorul Remus Gîlmencea a făcut declaraţii destul de incendiare.A spus că urgent trebuie să se ia măsuri la echipă pentru a se îndrepta lucrurile:”Mi s-a părut o echipă,a noastră, care nu are pentru ce să muncească,cu toate că sunt foarte bine motivaţi,odihniţi .Nu înţeleg unde se greşte.Din punctual meu sunt jucători valoroşi.Nu ştiu ce se întâmplă ori sunt eu vinovat…Aveam pretenţii mult mai mare de la jucătorii mei,le este teamă,nu ies la primire,nu trag la poartă … Nu îmi explic ce se întâmplă … ”a afirmat Remus Gîlmencea.