FCM Târgovişte – Ghecon Lăpuşata. LIVE TEXT

Data: 22 martie 2012, 8:27

F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 17-a  pe Ghecon Lăpuşata.Meciul va avea loc pe stadionul Academiei din Şotânga şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, vineri 23-03-2012 ora 15:00.Înregistrarea video a acestei partide  va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, sâmbătă 24-03-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE

REPRIZA II

90’+4′-Final de meci

90’+3′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-1

90’+1′-Schimbare a ieşit Alin Sîrbu şi a intrat Brebenel

90′-4 minute de prelungire

88′-Sichimbare la Ghecon,iese Relea şi intră Burcă

86′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-1

85′-Pahonţu vede cartonaşul galben pentru fault

84′-Gol,Relea a deschis scorul,0-1

83′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

80′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru şi este corner pentru Lăpuşata dar balonul a căzut pe plasa porţii ,deasupra.

78′-Butoi trimite un şut periculos la poarta lui Zegheru care intervine la timp

77′- F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

75′-Corner executat de Beni Popescu,respinge Sava

73′-Ionuţ Constantin vede cartonaş galben

72′-A ieşit Petculescu şi a intrat Enescu

69′-Schimbare la Ghecon,a ieşit Chivu şi a intrat Moraru

67′-Iordan intervine la o fază destul de periculoasă

65′-Schimbare la F.C.M. Târgovişte,iese Grigore şi intră Zgâmbău

63′-Bară,doljenii au fost la un pas de a deschide scorul

61′-Petculescu vede cartonaş galben pentru simulare însă această simulare doar în opinia centralului care nu ştie ce arbitrează,sincer spun acest lucru pentru că în teren joacă centralul şi nu jucătorii

60′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

57′-Pahonţu este faultat ,primeşte un cot în gură însă centralul se face că nu vede,sincer nu sunt un as al fotbalului dar acest arbitru face gafe fatale

56′-Corner executat de Petculescu dar respinge Uşurelu

55′-R.Filip este faultat în careu dar centralul nu vede absolut nimic iar jocul continuă

53′-Corner executat de Butoi dar respinge Beni Popescu

52′-Onea centrează la a doua bară preia Grigore dar nu-l ajută nimeni

49′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

48′-Stanciu i-a pasat lui Chivu şi balonul părăseşte terenul

46′-A început  repriza secundă şi vedem şi două schimbări în garnitura celor de la F.C.M. Târgovişte,au ieşit Tănase şi Leţu şi au intrat R.Filip şi Onea

REPRIZA I

45’+1′-Final de repriză

45′-1 minut prelungiri

44′-Leţu ratează şansa de a deschide scorul

42′-Doljenii repun balonul în joc ,

40′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

37′-Tănase preia cu capul o centrare de la Boroş dar balonul părăseşte terenul

35′-Corner executat de Grigore ,preia Petculescu centrează însă Grigore ratează primirea

33′-Cartonaşul galben îl  primeşte Leţu,centralul cred că nici dumnealui nu ştie pentru ce,dar faptul este consumat

32′-Corner executat de Butoi,la prima bară a fost Beni Popescu şi a respins pericolul

31′-Şutează puternic Penescu ,dar balonul a lovit plasa din spatele porţii

29′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

27′-Gorjenii au trecut şi ei pe lângă o şansă de a deschide scorul

23′-Din nou cei de la F.C.M. Târgovişte au trecut pe lângă şansa de a deschide scorul

20′-Chivu este faultat şi doljenii repun balonul în joc

18′-Petculescu execută o lovitură liberă de la 18 metri,portarul Iordan respinge balonul

17′-Târgoviştenii au fost la un pas de a deschide scorul ,parcă acest lucru le-a dat ceva curaj

14′-Tănăse şutează din întoarcere  destul de periculos însă balonul trece la o palmă de poarta lui Iordan

12′-Până la acest moment cele două echipe s-au tatonat ,este lovitură liberă pentru Ghecon Lăpuşata

10′-Radu Zegheru repune balonul în joc însă doljenii recuperează  balonul şi pleacă pe atac

8′-F.C.M.Târgovişte-Ghecon Lăpuşata,scor 0-0

7′-O lovitură liberă directă executată de doljeni însă Radu Zegheru intervine salvator

4′-Margine pentru gazde Leţu preia balonul dar nu vine nimeni la primire

3′-Penescu execută o lovitură liberă directă dar balonul trece de poarta lui Iordan

2′-Pentru prima dată Marius Penescu poartă banderola de căpitan al echipei F.C.M. Târgovişte şi asta datorită faptului că este ziua lui astăzi