F.C.M. Târgovişte – C.S. Berceni, 1-3

Data: 20 februarie 2012, 10:40

F.C.M. Târgovişte - C.S. Berceni

Chiar dacă vremea în ultimele zile s-a mai îmbunătăţit ,starea terenurilor de joc este impracticabilă, de aceea se preferă  terenuri sintetice de majoritatea echipelor de fotbal. Până în prezent  F.C.M. Târgovişte a susţinut mai multe meciuri amicale, numai pe terenuri cu suprafaţă sintetică. Sâmbătă, F.C.M. Târgovişte s-a deplasat la Berceni, unde a întâlnit echipa gazdă, antrenată de Marin Dragnea, aici existând un teren sintetic în condiţii foarte bune. Remus Gîlmencea a făcut deplasarea cu  întreg lotul de  18 jucători. În prima repriză, au jucat: Zegheru – Penescu, Mihai, Gîldau, Pahonţu, Cernea, Boroş, Popescu, Grigore, Petculescu, R. Filip, considerat un prim unsprezece de bază. Partida cu  CS Berceni a fost aprigă . Scorul a fost deschis de Ionuţ Petculescu în prima repriză .Repriza a apartinuţ celor de la F.C.M. Târgovişte, chiar dacă Penescu l-a  servit cu o minge pe un atacant de şla Berceni carea adus egalarea pe tabela de marcaj . În repriza a doua, doar Pahonţu, Cernea, Boroş si Gîldau au rămas pe teren, acestora alăturându-se Bărboiu, Matei, Constantin, Onea, Enescu, Tănase, Pârvu. Cu cinci  juniori în teren, jocul nu s-a mai legat ca în prima repriza şi, în finalul meciului,scorul a fost de 3-1 pentru cei de la Berceni.Miercuri, 22 februarie, F.C.M. Târgovişte ar trebui să joace un amical  cu Chimia Brazi, pe un teren încă nestabilit, probabil tot la Izvorani.