F.C.M. Târgovişte- Turris Turnu Măgurele,1-1.VIDEO

Data: 9 februarie 2012, 13:59

F.C.M. Târgovişte- Turris Turnu Măgurele,1-1

Iarna care nu se lasă dusă nu îi împiedică pe cei de la F.C.M. Târgovişte să-şi desfăşoare pregătirea pentru debutul returului Campionatului Ligii a III-a 2011-2012.Până în momentul de faţă F.C.M. Târgovişte a disputant trei meciuri amicable.Primul s-a disputant pe terenul sintetic de la Complexul Olimpic Izvorani cu Rapid II.Partida s-a încheiat în favoarea rapidiştilor,scor 1-o.Dacă rapidiştii nu punctat în poarta celor de la F.C.M. Târgovişte ,atunci Ionuţ Constantin a dat golîn propria poartă şi rapidiştii şi-au trecut în cont trei puncte.Al doilea amical, F.C.M. Târgoviştel-a disputant săptămâna trecută cu divizionara D,Petrolul Târgovişte pe o ninsoare abundentă,fără arbitrii şi în aceste condiţii F.C.M. Târgovişte a pierdut .Al treilea amical al iernii , F.C.M. Târgovişte l-a disputant marţi pe terenul sintetic de la Complexul Olimpic Izvorani cu Turris Turnu Măgurele.În ciuda vremii şi a terenului acoperit de un strat de zăpadă consistent cele două echipe au jucat pe viaţă şi pe moarte.Băieţii lui Remus Gîlmencea au ratat continu.Alexandru Filip a avut ocazie mare de a deschide scorul în primele minute.Prin minutul 7 Gîldău a ratat de la 7 metri cu capul,apoi Beni Popescu.În ultimul minut al primei reprize F.C.M. Târgovişte beneficiază de un penalty pe care-l ratează Alexandru Filip.Prima repriză 0-0.În repriza a doua F.C.M. Târgovişte atacă continu.În minutul 68 Turris Turnu Măgurele deschide scorul 1-0.La scurt timp egalează Răzvan Filip,în minutul 75 .Scorul final a fost 1-1.Sâmbătă F.C.M. Târgovişte participă la un trial la Piteşti.Va participa şi Concordia Chiajna