F.C.M. Târgovişte-F.C. Caracal, 1-1 ! VIDEO

Data: 14 noiembrie 2011, 16:08

F.C.M. Târgovişte-F.C. Caracal

F.C.M. Târgovişte a întâlnit la sfârşitul săptămânii trecute pe teren propriu pe F.C. Caracal.Partida în sine a fost una pe viaţă şi pe moarte.Ambele echipe au avut un singur ţel şi anume victoria însă fluierul final a anunţat o remiză,1-1.În prima repriză cele două combatante s-au studiat.În minutul 43 ,Penescu a recuperate un balon şi i-a pasat lui Petculescu care aşutat la poarta oltenilor şi a deschis scorul 1-0.Fără răutate vreau să subliniez faptul că centralul a tolerat jucătorilor de la Caracal  nişte abateri care ar fi trebuit sancţionate fie cu cartonaş galben ,fie cu cartonaş roşu însă toate acestea au trecut neobservate de fluieraş.Cu toate acestea F.C.M. Târgovişte a încercat să ţină jocul în frâu însă în minutul 85 Bocănete aduce egalarea pe tabela de marcaj,scor 1-1.În ultimele minute de joc centralul nu a mai văzut nimic în faţa ochilor ,vitregindu-I pe cei de la F.C.M. Târgovişte de două penalty-uri.Meciul s-a încheiat la egalitate 1-1,însă arbitrajul i-a dezamăgit total pe cei de la F.C.M. Târgovişte,lucru susţinut chiar şi de antrenorul Remus Gîlmencea:”Din păcate a fost un meci destul de greu,un adversar destul de bun însă arbitrajul ,sincer a încercat să arate altceva decât s-a jucat în teren.Sincer,nu am văzut de foarte mult timp aşa ceva ,un arbitru să fie tot timpul cu adversarul,a tras continu adversarul în careul nostru şi să vă mai spun ceva,tuşierul l-a chematz pe central să-I spună că un adversar a lovit cu palma şi centralul nici nu la băgat în seamă pe tuşier.Am înţeles că acest arbitru i-a mai ajutat la un meci pe cei de la Caracal ,cu Vâlcea,a fost domnul Coman observatory ,care a vrut să-l suspende dar iată că a venit şi la noi şi a făcut legea.Am luat un gol şi pe faza de apărare .Sunt foarte dezamăgit de arbitraj,ei nu înţeleg că sunt puşi să arbitreze şi nu să facă rezultatele ”.Oficialii de la Caracal s-au arătat destul dmulţumiţi de acest scor obţinut în deplasare:”Îmi doresc să creez un lot omogen şi să fim în clasament…De când am venit echipa nu a pierdut şi asta este foarte important.Noi suntem pe un drum bun .Am încercat să-I fac să înţeleagă că fără muncă ,dăruire în teren nu se poate.Au pierdut o grămadă de puncte ,la început obiectivul a fost promovarea.Obiectivul nostrum a fost déjà compromise ” a declatat Iordan Eftimie ,antrenor Caracal