F.C.M. TÂRGOVIŞTE-MINERUL JILT MĂTĂSARI, LIVE TEXT

Data: 28 octombrie 2011, 8:00

Partener Tv transmite, live text, meciul de fotbal dintre  F.C.M. TÂRGOVIŞTE şi MINERUL JILT MĂTĂSARI. Meciul se va disputa vineri, la ora 15:00 pe stadionul Academiei din Şotânga.Înregistrarea video va fi difuzată Sâmbătă la ora 20:30, secţiunea LIVE

OBSERVATOR F.R.F .
Craioveanu Florin, Constantinescu Tudor .

REPRIZA

90’+4′-Final  de meci

90’+2′-F.C.M.Târgovişte-Minerul Jilt Mătăsari,scor 2-1

90′-4 minute  prelungire

85′-Leţu  vede cartonaşul galben

80′-Atât dâmboviţenii cât şi gorjenii atacă şi vedem şi o nouă schimbare ,Petculescu este inlocuit de Mândru

78′-Onea le-a schimbat pe  Ionuţ Constantin

73′-F.C.M. Târgovişte conduce pe Mineri cu scorul de 2-1 şi din câte observ se pregăteşte o schimbare va intra Leca şi iese Iliescu

72′-Niţu trimite un balonul pe spaţiul porţii lui Zegheru ,doar norocul a făcut ca balonul să trecă la o palmă de bară

70′-Ocazie de a puncta pentru scorul de 3-1,însă R.Filip a centrat greşit

67′-Dăianu vede galben pentru proteste ,mai clar a încercat să punăî presiune pe asistentul de la tuşă

63′-Prima schimbare în efectivul dâmboviţenilor,a ieşit Bogdan Matei şi a intrat R.Filip

60′-Bogdan Matei vede şi el galben pentru un fault puţin mimat de Gioagă

58′-Vlăduţ a fost schimbat cu Simion,la dâmboviţeni nu s-a efectuat nicio schimbare  şi vedem şi un cartonaş galben pentru Vlădoi

55′-F.C.M.Târgovişte-Minerul Jilt Mătăsari,scor 2-1,dar trebuie spus că minerii au avut oportunităţi de a egala

53′-Murdărea a fost schimbat cu Clipici şi asta datorită faptului că primul jucător s-a acidentat

52′-Luca la un pas de a stabili egalitatea însă Gâldău a intervenit la timp şi a respins mingea care se anunţa periculoasă pentru Zegheru

48′-F.C.M. se apără pe toate liniile,şi asta pentru  că minerii atacă continu poarta lui Zegheru

46′-A început repriza secundă,F.C.M. Târgovişte conduce pe Mineri Jilt Mătăsari cu scorul de 2-1

REPRIZA I

45’+1′-Final de repriză

45′-1 minut de prelungiri

43′-Ratare,Beni Popescu primeşte pasă de la Iliescu şi singur cu portarul ratează şansa de a tripa scorul

42′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Jilt Mătăsari,scor 2-1

40′-Gool,Petculescu a executat penalty şi scorul este 2-1 pentru F.C.M. Târgovişte

39′-Murdărea vede galben pentru un fault asupra lui Beni Popescu şi este penalty şi mai vedem un galben pentru Luca

37′-Corner executat de Beni Popescu,centrare la prima bară şi respinge Murdărea

36′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Jilt Mătăsari,scor 1-1

35′-Ionuţ Constantin în atac ,pasează către Dragnea şi acesta din urmă este faultat

33′-Iliescu este faultat de Vlăduţ şi este lovitură liberă directă pentru F.C.M. executată de Armando Mihai

31′-Corner pentru mineri dar este bară

28′-Lovitură  liberă directă executată de Petculescu dar  respinge  balonul portarul Barbu

25′-Minerii repun balonul in joc de la margine  şi se sutează la poarta lui Zegheru,dar mingea trece la un metru de transversală

21′-Minerii au fost la un pas să puncteze şi săi conducă pe băieţii de la F.C.M. Târgovişte,însă Radu Zegheru a intervenit la timp şi a respins balonul

19′-F.C.M. Târgovişte-Minerul Jilt Mătăsari,scor 1-1

16′-GOOL,Minerul Mătăsari a egalat prin Gabriel Luca şi scorul este 1-1,Luca a făcut o foarfecă şi la răpus pe Zegheru

14′-Gioagă vede cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Constantin

9′-GOOOOL,a deschis scorul Ionuţ Petculescu,iar F.C.M Târgovişte conduce pe Minerul Mătăsari cu scorul 1-0

8′-Gâldău execută o lovitură liberă directă ,preia balonul Petculescu ,pasează la Constantin însă acesta intră in duel cu un adversar şi pierde mingea

6′-Centralul îl atenţionează pe antrenorul minerilor ,riscând să fie trimis în tribună

4′-Minerul Mătăsari beneficiază de o lovitură liberă directă însă Armando Mihai este pe fază şi respinge perivcolul  de la poarta lui Zegheru

1′-A început meciul,la Şotânga vremea este destul de plăcută iar suprafaţa de joc este foarte bună,acum doar amfitrionii din teren trebuie să dea dovadă ambiţie şi dorinţăde joc