Oltchim Râmnicu Vâlcea-FCM Târgovişte ,LIVE TEXT

Data: 19 octombrie 2011, 9:48

Partener Tv transmite, live text, meciul de fotbal dintre Oltchim Râmnicu Vâlcea şi FCM Târgovişte. Meciul se va disputa vineri, la ora 15:00 pe stadionul Oltchim din Ramnicu Valcea.Înregistrarea video va fi difuzată Sâmbătă la ora 20:30, secţiunea LIVE

REPRIZĂ II

90’+4′-Final de meci

90′-4 minute de prelungire

87′-Vâlcenii trag tare pentru a restabili egalarea,dar  apărarea târgoviştenilor  nu se clatină

85′-Oltchim Râmnicu Vâlcea-F.C.M. Târgovişte,scor 1-2

80′-A ieşit Petculescu şi a intrat Iliescu

75′-GOOOOOOOOL,a punctat Beni Popescu pentru scorul de 1-2

72′-A ieşit Dragnea şi a intrat R.Filip

70′-Oltchim -F.C.M.,scor 1-1

68′-Goool,a marcat Onofrei şi pe tabela de marcaj se stabileşte egalarea,scor 1-1

65′-Cernea vede cartonaş galben pentru fault în atac,dar sincer   şi un vâlcean ar fi trebuit  să vadă roşu  pentru că a dat cu pumnul însă centralul a omis acest lucru

62′-Bară,vâlcenii fiind la un pas să egaleze însă şi Zegheru a ieşit recuperând balonul

60′-GOOOOL,a marcat Leţu la un şut centrare în faţa porţii Beni  Popescu,scor 0-1

58′-Oltchim Râmnicu Vâlcea-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

56′-Băieţii lui Remus Gîlmencea  se joacă  cu ocaziile ,Petculescu ratează  ocazie mare de a deschide scorul

54′-Dragnea la un pas de a deschide scorul însă mingea loveşte bara

49′-Penescu vede cartonaş galben  pentru un fault şi vălcenii beneficiază de o lovitură liberă directă dar Armando Mihai respinge balonul

47′-Dragnea vede un cartonaş galben pentru un fault asupra portarului  vâlcean

46′-A început repriza secundă

REPRIZA I

45’+2′-Final de repriză

45′-Două minute de prelungiri

44′-Vâlcenii la un pas de a deschide scor dar Zegheru respinge balonul în corner 43′-Oltchim Râmnicu Vâlcea-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0

40′-Preda vede galben pentru un fault asupra lui Dragnea,lovitura liberă este executată de Beni Popescu dar mingea este respinsă de portarul vâlcean

38′-Lovitură liberă directă în urma unui fault asura lui Penescu şi este executată de Petculescu însă balonul trece la o palmă de transversală

36′-Corner executat de Petculescu însă nu este nimeni care să preia centarea

34′-Tabela de marcaj a rămas neschimbată,scor 0-0,însă cei de la F.C.M. au ratat foarte multe oportunităţi de a deschide scorul

30′-Lovitură liberă directăpentru vâlceni ,balonul este respins de Bogdan Matei care lansează un atac

28′-Petculescu singur cu portarul la doar 14 m de poartă însă pierde balonul şi totodată şansa de a deschide scorul

26′-La acest meci este prezent şi preşedintele CCA,Ion Crăciunescu

22′-Dragnea din nou  rămâne  singur cu portarul dar  se crează  o ambuscadă  şi este faultat

20′-Oltchim Râmnicu Vâlcea-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0 17′-Vâlcenii încearcă să se apropie de poarta lui ZEGHERU însă nu reuşesc

11′-Corner pentru vâlceni dar  respinge Armando Mihai

9′- Dragnea singur cu portarul dar tuşierul semnalizează poziţie afară din joc

7′-Vâlcenii repun balonul în joc după ce tuşierul a semnalizat poziţie afară din joc  la Ionuţ Constantin

3′-Cele două echipe se tatonează,dar băieţii de la F.C.M. domină jocul