MINERUL MOTRU – F.C.M. TÂRGOVIŞTE 0-0 !

Data: 10 octombrie 2011, 14:37

În repriza secundă rolulurilr s-au inversat ,băieţii de la F.C.M. Târgovişte au atacat pe bandă rulantă

La sfârşitul săptămânii trecute F.C.M. Târgovişte a jucat în deplasare cu Minerul Motru ,partida contând pentru etapa a VIII-a ,seria a IV-a,campionatul Ligii a III-a.Băieţii lui Remus Gîlmencea şi-au propus să obţină toate cele trei puncte însă s-au întors de la Motru cu un ssingur punct,partida s-a încheiat la egalitate 0-0.În prima repriză minerii au atacat poarta lui Zegheru ,punându-l pe acesta în repetate situaţii dificile.În repriza secundă rolulurilr s-au inversat ,băieţii de la F.C.M. Târgovişte au atacat pe bandă rulantă.În minutele 59 şi 63 ,Petculescu a ratat şansa de a deschide scorul ,balonul lovind bara.Şi Dragnea a rata şansa de a deschide scorul ,în minutele 71 şi 75.În minutul 89,minerii au fost la un pas de a puncta prin Buciuman,mingea oprinduse în Armando Mihai .Finalul de meci a anunţat remiza ,0-0.