-VIDEO-Chindia Târgovişte – FC Argeş, 2-2

Data: 4 septembrie 2011, 12:18

Cu aproximativ 5000 de spectatori în tribunele stadionului „Eugen Popescu ”Chindia Târgovişte ,nou promovată în liga a II-a a întâlnit pe FC Argeş, o fostă campioană a României

Cu aproximativ 5000 de spectatori în tribunele stadionului „Eugen Popescu ”Chindia Târgovişte ,nou promovată în liga a II-a  a întâlnit pe FC Argeş, o fostă campioană a României. Partida dintre Chindia Târgovişte şi  FC Argeş  contând pentru etapa a treia, a fost condusă de o brigadă de arbitri formată din Dragoş Teodor (Constanţa), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa) şi Ioana Larisa Săvulea (Târgu Jiu).Iată şi echipele de star:

Chindia: Perianu – Pătru, Rădoi (cpt), Mladen, Carnariu – Anton, Honciu, Cherchez, Dobre, Verdeş, Radu
Rezerve: Oghinciuc, Gavrilă, Şerban, Morariu, Negoescu, Băluţă, Dreşcă

FC Argeş: Croitoru – Ghiţă (cpt), Wallace, Botea, Briceag – Răuţă, Cîrstoiu, Năstăsie, Ion – Cîrstea, Ivănică
Rezerve: Rusadru, Negoiţă, Andrei, Beuran, Popa, Tudor, Predoiu

În minutul 15 , FC Argeş ratează ocazie mare de a deschide scorul .Răuţă, liber la 6 metri, a reluat peste transversală o centrare venită de pe partea stângă.Replica târgoviştenilor a venit în minutul 16 când Radu a şutat foarte slab spre poartă.Minutul 17 le-a adus mare bucurie băieţilor de la Chindia,când Dobre a deschis scorul ,poarta argeşeană fiind goală.În minutul 33 Verdeş a dublat scorul pentru Chindia Târgovişte,scor 2-0.La doar 6 minute după,în minutul 38 argeşeanul Cîrstea reduce din diferenţăşi punctează pentru scorul de 2-1.Prima repriză s-a încheiat în favoarea târgoviştenilor, Chindia Târgovişte –  FC Argeş,scor 2-1.În repriza secundă ambele echipe au atacat.Băieţii de la Chindia au avut nenumărate şanse de a puncta însă ghinionul le-a dat de furcă.În minutul Cîrstea  pătrunde în careu şi îl învinge pe Perianu cu o scăriţă la colţul scurt,scor 2-2.Partida dintre Chindia Târgovişte –  FC Argeş s-a încheiat la egalitate,2-2.