Austria Viena – Gaz Metan 3-1

Data: 18 august 2011, 23:19

Gaz Metan Mediaş a pierdut cu 1-3 în prima manşă a play-off-ului Europa League cu Austria Viena.

Echipele de start au fost :
Austria Viena: Grunwald – Margreitter, Hlinka, klein, Linz, Thomas Jon, Ortlechner, Junuzovic, Liendl, Suttner, Barazite
Rezerve: Lindner, Rogulj, Stankovici, Gorgon, Koch, Leovac, Tadici
Antrenor: Karl Daxbacher

Gaz Metan: Pleşca – R.Zaharia, Trtovac, Fl.Lazăr, Z.Markovici – Cr.Todea, Breeveld – Buzean, Hoban, C.Petre – Bawab
Rezerve: Vîtcă, Bozeşan, Liţu, Fl.Bratu, Khubutia, D.Roman, R.Miclea
Antrenor: Cristi Pustai

Vezi mai jos o galerie foto de la Austria Viena – Gaz Metan

Linz a deschis scorul în minutul 7, servit excelent de Junuzovici. Gazul a revenit în joc prin golul fabulos a lui Breeveld de la 30 de metri.

Pe finalul primei reprize, fundaşii Gazului au bîlbîit o minge in careu şi i-au oferit ocazia austriecilor să intre la pauză în avantaj: Barazite l-a învins pe Pleşca din 6 metri.

În repriza secundă, medieşenii au tratat din nou cu lejeritate o fază şi l-au lăsat pe Barazite să finalizeze excelent la colţul lung şi să ducă scorul la 3-1.Gaz Metan pierde cu 1-3 în faţa Austriei Viena