VIDEO-AMICALUL VERII,F.C.M.TÂRGOVIŞTE-VICTORIA BRĂNEŞTI,1-1

Data: 7 august 2011, 11:18

Gâldău a stabilit egalitatea pe tabela de marcaj şi totodată scorul final,1-1.

La o săptămână după amicalul cu Rapid II,câştigat cu scorul de 2-0 ,băieţii de la FCM Târgovişte au disputant ,sâmbătă un amical cu divizionara B ,Victoria Brăneşti.Partida s-a disputat pe stadionul “Cătălin Hâldan” din Brăneşti.Dacă ilfovenii antrenaţi de Ciprian Urican au învins cu 3-1 pe Turris Turnu Măgurele , sâmbătă s-au văzut egalaţi după pauză de FCM Târgovişte după ce au condus cu scorul 1-0.În partida cu F.C.M. Târgovişte , antrenorul Ciprian Urican a început meciul cu Bordeianu – Fulea, Marincău, Matei, Lorincz – Ispir, Chiriţă, Tudoran, Herea – Oprea, Zuluf. În minutul 4,Oprea a deschis scorul pentru Victoria Brăneşti.La pauză ilfovenii conduceau pe dâmboviţeni.În repriza a doua, Brăneştiul a folosit formula Savu – Paparău, Marincău, Matei, Lădaru – Fl. Călin, Olariu, Chiriţă, Stanciu – Val. Alexandru, Vasilescu.În minutul 55,Gâldău a stabilit egalitatea pe tabela de marcaj şi totodată scorul final,1-1.Gâldău a punctat dintr-o fază la care au lucrat şi Csiki şi Petculescu.Următorul amical pe care F.C.M. Târgovişte îl va disputa ,va fi vineri ,12 august, la Bucureşti , cu Rapid II.Dar până atunci F.C.M. Târgovişte va disputa şi un meci oficial ,în Cupa României,marţi ,9 august,ora 17:30,cu CS Buftea,la Buftea.

Meciul va fi difuzat luni, 8 august, ora 20:30 la secţiunea LIVE