F.C.M TÂRGOVIŞTE, A OBŢINUT O NOUĂ VICTORIE !

Data: 28 iulie 2011, 16:02

După amicalul cu ASC Berceni,care s-a încheiat cu victoria băieţilor lui Cristi Bădoiu,F.C.M.Târgovişte a făcut o nouă deplasare ,pe Valea Prahovei
unde a jucat un amical cu Turris Turnu Măgurele.Meciul s-a disputat pe stadionul Euro Africa.
In primele 7 minute,cele două echipe s-au tatonat dar nu trebuie omis faptul
că băieţii de la F.C.M.Targoviste au dominat jocul,Petculescu a avut şi o ocazie bună de
a puncta insă a fost tatonat de adversar şi balonul a părăsit dreptunghiul
verde.In minutul 13, Petculescu a făcut şah mat apărarea lui Turris ,inclusiv portarul şi a deschis scorul,tabela zâmbind frumos pentru F.C.M.In minutul 23 apararea lui F.C.M.a făcut o gafă mare dând posibilitatea lui Mincu să şuteze dar Bărboiu a intervenit salvator.In minutul 27 Beni Popescu a executat un corner iar Penescu reia mingea după care a venit la primire Petculescu şi şutat peste bară.Prima repriză s-a incheiat în favoarea celor de la F.C.M.Târgovişte,scor 1-0.In minutul 60 Radu vede cartonaş galben pentru un fault asupra lui Beni Popescu .In repriza secundă nu am putut vedea şanse clare de a marca la ambele porţi.In. minutul 77 Leţu a punctat pentru scorul de 2-0.In minutul 82 Petculescu a punctat pentru scorul de 3-0. In minutul 85 Penescu este taxat pentru proteste si a văzut cartonaş galben.Fluierul final a anuntat victoria celor de la F.C.M.Târgovişte.Sâmbătă pe teren propriu , F.C.M.Târgovişte întâlneşte pe Rapid 2.