-VIDEO-F.C.M. TÂRGOVIŞTE S-A IMPUS ÎN FAŢA ILFOVENILOR DE LA AS BERCENI,SCOR 2-0

Data: 24 iulie 2011, 9:43

F.C.M.Târgovişte a disputat al treilea amical din această vară.Adversara a fost divizionara C,AS Berceni.Partida s-a disputat pe terenul sintetic al bazei sportive din Berceni.În minutul 2 ,Dragnea a deschis scorul pentru F.C.M.În minutul 15,AS Berceni punctează dar centralul a fost pe fază şi a văzut un fault asupra lui Bogdan Matei.Golul ilfovenilor a fost anulat.Clar băieţii de la F.C.M. au dominat jocul,ilfovenii nereuşind să ajungă la poarta lui Bărboiu.Prima repriză s-a încheiat în favoarea celor de la F.C.M,scor 1-0.În minutul 48,Mândru a punctat pentru scorul de 2-0,iar tabela de marcaj a zâmbit plăcut pentru F.C.M. Târgovişte.Petculescu cu o evoluţie impecabilă, în munutul 67,are o şansă mare de a mai aduce încă un gol în contul lui F.C.M,dar balonul loveşte bara.Nu este de omis şi prestaţia lui Penescu din minutul 75 când a lucrat o fază şnur dar nu a reuşit să puncteze.În repriza secundă ilfovenii nu au reusit să se apropie de poarta lui Zegheru.Fluierul final a anuntat victoria dâmboviţenilor,AS Berceni-F.C.M.Targoviste,scor 0-2.Meciul va fi difuzat în această seară la ora 20:30 pe www.tvpartener.ro la secţiunea Live