Dinamo 2 – F.C.M. Târgovişte,1-0

Data: 22 iulie 2011, 10:29

F.C.M. Târgovişte a disputat al doilea amical al verii.Dâmboviţenii au jucat în deplasare cu câinii roşii,pe stadionul Florea Dumitrache din cadrul complexului Dinamo,din Ştefan cel Mare.Meciul s-a desfăşurat pe parcursul a trei reprize,prima de 45 de minute şi ultimele două a câte 30 de minute fiecare.Partida a fost condusă la centru de Alexandru Tudor ajutat la tuşă de Radu Ghinguleac şi Mircea Grigoroiu.În prima repriză târgoviştenii nu au fost mai prejos de adversari,însă în minutul 17 câinii au fructificat ocazia prin care au deschis scorul.Găman a centrat din corner şi Babayaro a înscris pentru scorul de 1-0.Băieţii de la F.C.M. Târgovişte nu s-au descurajat şi au lansat atacuri după atacuri la poarta lui Naumovski.Atăt Alexandru Filip cât şi Dragnea au ratat ocazii mari de a aduce egalarea pe tabela de marcajŞapte jucători de la echipa mare a lui Dinamo au evoluat în partida cu F.C.M. Târgovişte şi anume : Naumovski, Babayaro,Abdoulaye,Crişan,Albert,Păun şi Bucă.Fluierul final a anunţat victoria câinilor cu scorul de 1-0.Sâmbătă F.C.M. Târgovişte va disputa al treilea amical,în deplasare cu AS Berceni.Meciul va fi difuzat în această seară la ora 20:30 pe www.tvpartener.ro la secţiunea Live